RELACJA Z FESTIWALU

PIĄTEK 13.09.2019

Parostatkiem w piękny rejs – początek festiwalu 🙂

Czy można lepiej rozpocząć festiwal niż od rejsu po jeziorze? Choć wiele osób było jeszcze w drodze, zebraliśmy załogę i popłynęliśmy w rejs ku zachodzącemu słońcu.  Pierwszą edycję Festiwalu Ludzi Wody czas zacząć!

 

W świetnych humorach zakończył się integracyjny rejs po jeziorze, a kpt. Jerzy Radomski pierwszy raz w życiu był pasażerem, nie kapitanem. Nadszedł czas na prelekcje. W piątek spłynęliśmy dwiema wyjątkowymi rzekami, które znajdują się na równiku. Na tratwie rzeką Madre de gras płynącą w Amazonii z Emilem Wittem, pontonem rzeką Kongo z Dominikiem Szmajdą.

Obie prelekcje były na bardzo wysokim poziomie pod każdym względem! Podróżnicy posługują się biegle językami (Emil – hiszpańskim, Dominik – francuskim), którymi mówi ludność obszarów jakie eksplorują. Dzięki temu wnikają głęboko w kulturę tych miejsc oraz poznają problemy oraz historię ludzi, którymi mogą podzielić się podczas prelekcji. Po dawce humoru i inspiracji ruszyliśmy na ognisko.

SOBOTA 14.09.2019

Po rozśpiewanym ognisku zaczęliśmy dzień od jogi, którą poprowadził przesympatyczny Peter Altaner. Po jodze rozpoczęły się warsztaty z żeglarstwa, które poprowadzili instruktorzy z AKŻ AGH Kraków oraz z kajakarstwa górskiego z instruktorami z WAKK Habazie z Warszawy. Naukę czas zacząć 😉

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close